Próba rekonstrukcji ubioru kobiety z kultury Otomani-Füzesabony (epoka brązu), wykonana z ręcznie tkanej i naturalnie farbowanej wełny. Wzory zdobień na sukni zaczerpnięte zostały z ornamentów na ceramice charakterystycznej dla tej kultury. Rekonstrukcja wykonana na potrzeby ekspozycji stałej w Skansenie Archeologicznym w Trzcinicy. Więcej na temat wystawy w dziale „realizacje muzealne”.

Fotografie udostępnione przez Skansen Archeologiczny w Trzcinicy (www.karpackatroja.pl)


 

Pikowany kaftan uszyty ręcznie z tkanin tkanych metodami tradycyjnymi i naturalnie barwionych, wykonany w oparciu o przedstawienia ikonograficzne z okresu Vendel.


 

Wczesnosłowiański ubiór damski uszyty ręcznie z naturalnych tkanin.

Fot. Dariusz Skowroński


 

Strój damski wykonany w oparciu o przedstawienia ikonograficzne z XI i XII w. Rekonstrukcja wykonana została z ręcznie tkanych materiałów, barwionych tradycyjnymi metodami, na potrzeby ekspozycji stałej w Skansenie Archeologicznym w Trzcinicy. Więcej na temat wystawy w dziale „realizacje muzealne”.

Fotografie udostępnione przez Skansen Archeologiczny w Trzcinicy (www.karpackatroja.pl)


 

Ubiór damski wykonany z ręcznie tkanych materiałów, barwionych tradycyjnymi metodami, na potrzeby ekspozycji stałej w Skansenie Archeologicznym w Trzcinicy. Więcej na temat wystawy w dziale „realizacje muzealne”.


 

Ubiór damski wykonany w oparciu o przedstawienia ikonograficzne z okresu wczesnego średniowiecza.


 

Wschodni ubiór męski wykonany na podstawie przedstawień ikonograficznych z XI-XIII w.

Fot. Dariusz Skowroński


 

Wschodni ubiór męski wykonany na podstawie przedstawień ikonograficznych oraz znalezisk archeologicznych z miasta Suzdal w Rosji.


 

Ubiór męski wykonany w oparciu o przedstawienia ikonograficzne z XI-XIII w.

Fot. Dariusz Skowroński


 

Ubiór męski wykonany na podstawie przedstawień ikonograficznych z XII i XIII w. Rekonstrukcja uszyta została ręcznie z tradycyjnie tkanych i barwionych materiałów na potrzeby ekspozycji stałej w Skansenie Archeologicznym w Trzcinicy. Więcej na temat wystawy w dziale „realizacje muzealne”.


 

Ubiór męski zdobiony haftem wykonany w oparciu o liczne przedstawienia ikonograficzne z okresu wczesnego średniowiecza.

Fot. Dariusz Skowroński

Amictus